Шкодочинність дротяника на кукурудзі зростає за холодної весни
Зміна клімату провокує збільшення популяції шкідників. Відтак, шкодочинність дротяника прогресує холодною весною, коли кукурудза найбільш вразлива.
Про це розповів Сергій Хаблак начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу A.G.R. Group в ході конференції «День Агронома».
За його словами, шкідники кукурудзи в зоні Полісся та Лісостепу діляться умовно на три групи: перша група – це комахи, що живуть в землі, друга – ті, що пошкоджують листки, стебла і початки та третя – комахи, що сприяють розповсюдженню хвороб кукурудзи.
«Один з дуже шкідливих шкідників – це личинки дротяника. Цикл їх розвитку становить біля 3-5 років у ґрунті. Є біля 23 їх видів, які паразитують на насінні кукурудзи. Можна переплутати личинки лжедротяника із дротяником. Вони відрізняють тим, що в лжедротяника є спереду лапки», – зазначив фахівець.
У 2020 році весна була дуже холодною, температура вкінці травня-на початку червня опускалась до 10 °С. Так, майже місяць кукурудза дуже погано росла.
«Через те, що при 10 °С градусах поглинання корінням рослин всіх елементів живлення зупинялось, кукурудза погано росла, а період дії інсектицидних протруйників завершувався, дротяник місцями перегризав точку росту на рівні землі», – додав Сергій Хаблак.
Таким чином холодна весна, зокрема, травень, що став найхолоднішим за всю історію країни, спричинили прогресування шкідника.
Нагадаємо, в «Агро-Консалтинг АВ» змінили сівозміну для запобігання розповсюдженню діабротики. Як повідомлялося, популяція кукурудзяного стеблового метелика більша за технології no-till.