Агрономія

Популяція кукурудзяного стеблового метелика більша за технології no-till, – експерт

Зі стебловим метеликом можна боротися механічним способом, зокрема, за допомогою агротехнічних заходів, тоді як феромонні пастки для шкідників сьогодні вже не ефективні.

Про це розповів начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу A.G.R. Group Сергій Хаблак у ході конференції «День Агронома».

«Останнім часом феромонні пастки для сигналізації масового льоту імаго стеблового метелика та бавовникової совки малоефективні через складну структуру популяцій. Вони поділені на раси, які відрізняються складом  статевого феромону. Тому перспективними пастками для врахування розвитку чисельності метеликів є світлодіодні гібридні пастки, які позбавлені недоліку, пов’язаного з феромонними приманками», – зазначає фахівець.  

Також він відзначає, що зі стебловим метеликом можна боротися механічним способом – дискуванням чи оранкою, оскільки гусениці стеблового метелика зимують всередині рослинних решток, а гусениці бавовникової совки в коконах – у верхньому 4-10 см шарі ґрунту. Таким чином, якщо застосовувати no-tiil, то популяція кукурудзяного стеблового метелика буде більша.

«У нашому агрохолдингу при збиранні для додаткового знищення шкідників агротехнічними заходами проводиться низький зріз стебел, ретельно подрібнюються рослинні рештки, рихлиться верхній шар землі дисковими, дисколаповими та іншими агрегатами», – додає Сергій Хаблак.

Нагадаємо, пік чисельності стеблового метелика припаде на 2025-ий рік.