Тваринництво

Зниження ПДВ для молока та молочних продуктів призведе до зменшення наповнення бюджету, – думка

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Законопроєкт № 3775 щодо зниження ставки ПДВ для молока та молочних продуктів до 10% ніяк не пов’язаний із економікою.

На цьому наголосив голова ради директорів Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський у колонці на AgroTimes.

«Це – популістське рішення. Напевне, перед майбутніми місцевими виборами, – зазначив він. – Зниження ПДВ тільки для вітчизняних продуктів – це не пройде, а зменшувати ПДВ і для імпортних продуктів на митній території України на 10% нічого не дасть – реально це не захист вітчизняного виробника. І це суттєво не вплине на ціну молочних продуктів на полиці».

Вадим Чагаровський зауважив, що з імпортних молочних продуктів теж сплачується 20% ПДВ, а дешевші вони через те, що собівартість їхнього виробництва менша, ніж в Україні.

Він підкреслив, що зниження ПДВ призведе до зменшення наповнення бюджету, адже це – один із головних податків, який наповнює бюджет країни.

«Якщо говорити про те, щоб у вітчизняних молочних продуктів була справедлива ринкова ціна, яка б могла конкурувати з імпортними, з боку держави необхідна зовсім інша підтримка, – вважає Вадим Чагаровський. – Зокрема, це державні механізми підтримки розвитку молочного скотарства та переробної галузі. Треба думати, як збільшити виробництво молока, підвищити ефективність».

Як повідомлялося, вперше у червні зросла умовна прибутковість виробництва молока.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями