Тваринництво

Житомирська перепелина ферма скоротила поголів’я

Перепелина ферма «Миколай» (Житомирська область) після початку війни скоротила поголів’я птиці.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів власник ферми Микола Кузьменко.

«Робота господарства у воєнний час потребує максимально ефективного використання наявного ресурсу, – зазначив він. – Двох працівників, яких мобілізували до лав ЗСУ, довелося терміново замінити, навчити новий персонал. Також у нас вилучили дві одиниці транспорту для потреб ЗСУ. Це наклало певні труднощі в логістиці готової продукції».

Ритейл не був готовий до війни, робота не була узгоджена, і як результат – зірвані постачання, згадує Микола Кузьменко. «На другий день війни нам повернули всю партію замовленої до Києва продукції, оскільки закрилися розподільчі центри», – уточнив він.

Усю продукцію, яку повернули зі столиці, «Миколай» передав у волонтерські центри та до фонду продбезпеки Житомирської облдержадміністрації – загалом 12 тис. паковань перепелиного яйця.

«У перші дні війни ми роздавали безплатно нашу продукцію, – зазначив фермер. – Через наш фірмовий магазин роздали понад 600 кг перепелиного яйця, м’ясо перепелів. Пізніше вже передавали продукцію (м’ясо, яйця та макаронні вироби на основі перепелиних яєць) волонтерам для допомоги звільненим у Бучі».

Як повідомлялося, «Нива Переяславщини» передала Бучі м’ясні консерви.

Нагадаємо, ФАО підтримає тваринників худобою, кормами і ветпрепаратами.