Тваринництво

Збудник актинобацилярної плевропневмонії свиней нестійкий у сухих і спекотних умовах

Збудник актинобацилярної плевропневмонії свиней має підвищену живучість в організмі, тоді як у навколишньому середовищі нестійкий, особливо в сухих і спекотних умовах. За наявності ж вологи (вода, слиз) Actinobacillus pleuropneumoniae може жити кілька діб.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Actinobacillus pleuropneumoniae ‒ група бактерій під спільною назвою, що містить 15 серотипів, які об’єднано в 2 біотипи. До першого входять 13 серотипів (1-12, 15), які для росту на живильних середовищах потребують нікотинаденіндинуклеотиду (НАД) ‒ НАД-залежні; до другого відносяться 2 серотипи (13, 14) ‒ НАДнезалежні.

Сприйнятливі до збудника свині різного віку й порід незалежно від сезону року. Джерелом його є хворі й перехворілі свині-бактеріоносії, які виділяють мікроб респіраторно.

Захворюваність на актинобацилярну плевропневмонію свиней,залежно від того, до якої групи належить збудник, може коливатися від 10-15% до 90-100%, летальність ‒ у межах 10-50%.

На захворюваність, тяжкість перебігу хвороби й летальність впливає вірулентність, токсигенність збудника, імунний статус поголів’я свиней, стан мікроклімату свинокомплексів.

Дезінфекція загальнозаведеними дезінфектантами в робочих дозах активно знищує Actinobacillus pleuropneumoniae, тому постійне забезпечення (дотримання) належного санітарного стану в приміщеннях значно знижує ризик виникнення спалаху хвороби.

Нагадаємо, респіраторна патологія – насамперед хвороба дорощування поросят.

Довідка

Актинобацилярна плевропневмонія свиней ‒ інфекційне захворювання свиней, що характеризується геморагічним, гнійно-некротичним і фібринозним запаленням легенів ‒ так звані чорні легені.