Овочі-Ягоди-Сад

Замінники м'яса вироблятимуть з фруктів та овочів

Університет  прикладних наук Хамм-Ліппштадт (Німеччина) розпочав проєкт виробництва замінників м’яса із залишків матеріалів харчової промисловості та напоїв, таких як яблуко, цибуля та морква.

Продукція має містити необхідні вітаміни і конкурувати з продуктами тваринного походження за смаком, харчовою цінністю, текстурою та «відчуттям у роті».

Німецький федеральний екологічний фонд (DBU) виділив технічну та фінансову підтримку проєкту на 425 тис. євро, повідомляє FreshPlaza.

Нині більшість вегетаріанських або веганських замінників виготовляються з сої, для вирощування якої вирубуються джунглі, містять недостатньо вітамінів. 

«Виробництво та споживання продуктів тваринного походження все частіше розглядається критично, особливо з точки зору стійкості, – розповів керівник проекту, професор доктор Томас Кірнер. – Більше того, надмірне споживання, особливо м’яса, становить небезпеку для здоров’я. Нове усвідомлення споживання продуктів тваринного походження тепер можна спостерігати в Німеччині. За нинішніми даними Федерального міністерства продовольства та сільського господарства, шість відсотків німців – вегетаріанці або вегани – і їх кількість зростає. Багато людей також скорочують споживання м’яса».

Щоб продукція містила всі необхідні вітаміни, у тому числі й В12, планують використовувати технологію бродіння залишків фруктів і овочів, наприклад, для виробництва соків. 

«Ультрафіолетове світло використовується для перетворення природної речовини, що міститься в грибах, у вітамін D2. Крім того, мікроорганізми природним чином збагачують продукт B12, тим самим. зробивши додавання штучних вітамінів непотрібним», – сказав Кірнер. 

У результі веганська біомаса, збагачена білками та вітамінами, може бути надалі перероблена в м’ясні замінники.

Цей метод вже успішно випробуваний в лабораторії.

Читайте також: Учені не рекомендують цілком відмовлятися від молочних або інших тваринних білків у дорощуванні телят

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!