Тваринництво

Забрудненість повітря інкубатора токсичними газами особливо небезпечна у перший критичний період

Забрудненість повітря інкубатора токсичними газами особливо небезпечна у перший критичний період

Забрудненість повітря інкубатора метаном, сірководнем, аміаком негативно впливає на ембріональний розвиток, особливо у перший критичний період та під час виведення.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

За впливу цих токсичних газів на зародки у перші доби інкубації зростає відсоток вироджень. Зокрема, наявність аміаку в повітрі інкубатора сприяє появі незакритого спинномозкового каналу в зародків.

За отруєння пропан-бутаном (через пошкодження опалювальних пристроїв, коли газ використовується як джерело обігріву) у добових пташенят спостерігаються ознаки задухи, ціаноз ділянок шкіри, не вкритих пухом, набряк легень та субкапсулярні крововиливи у печінці.

Під час горіння дизельного палива утворюється чадний газ, який за обігріву приміщень інкубаторію (дезінфекційна камера, інкубаційні та вивідні зали) може насичувати повітря кімнат. За отруєння чадним газом інкубаційних яєць у дезінфекційній камері збільшується кількість «хибно» незапліднених яєць, класичних «кров’яних кілець» та ембріональна смертність у всі періоди ембріогенезу з ознаками інтоксикації.

У такому випадку за отруєння зародків чадним газом утворюється карбоксигемоглобін, коли гемоглобін крові вступає у реакцію з цим газом. Під час розтину спостерігається картина, характерна для асфіксії.

Як повідомлялося, концентрація вуглекислого газу в інкубаторі не має перевищувати 2,2%.