Тваринництво

Як контролювати розвиток зародків у качиних яйцях

Під час інкубації качиних яєць біологічний контроль за розвитком зародків здійснюють овоскопуванням усієї партії інкубаційних яєць.

Терміни проведення контрольних переглядів яєць: 7-8 доба (І перегляд), 13 доба (ІІ перегляд), 24-25 доба (ІІІ перегляд, коли переносять на вивід).

Для мускусних качок – відповідно 9, 18 і 30 доби.

Не дозволено поєднувати ІІ та ІІІ контрольні перегляди яєць, але можна поєднувати І, ІІ та ІІІ перегляди яєць із глибоким охолодженням.

Для овоскопування не слід виймати з інкубатора одночасно всю партію яєць, достатньо одного візка. Щоб уникнути переохолодження яєць, тривалість овоскопування не має перевищувати 30 хвилин, а за поєднання останнього контрольного перегляду з глибоким охолодженням – 3,5 годин.

На першому перегляді відбирають незапліднені та «кров’яні кільця». На другому перегляді алантоїс має бути замкненим у гострому кінці яйця. На третьому перегляді яйця із живими зародками не просвічуються, за винятком повітряної камери, що займає майже третину яйця. Яйця з мертвими зародками мають прозорі пустоти різного розміру.

Крім того, через що три дні, починаючи з 14 доби інкубації обов’язково вилучають «тумаки». Проте за високого бактеріального тиску в стаді «тумаки» починають вилучати ще з яйцесховища або на першому перегляді.

Як повідомлялося, зважування – один із видів біологічного контролю під час інкубації качиних яєць.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!