Тваринництво

Забруднені мікотоксинами корми впливають на продуктивність батьківського стада бройлерів

Забруднені мікотоксинами корми впливають на продуктивність батьківського стада бройлерів

Дані про вплив мікотоксикозів на батьківське стадо бройлерів свідчать, що ця птиця чутлива до токсинів, хоча раніше вважалося найменш сприйнятливою, як порівняти з іншими видами.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Так, у одному з дослідів поголів’ю батьківського стада згодовували корми, забруднені мікотоксинами роду Fusarium (природно заражене зерно). Для порівняння була взята група птиці, яка споживала чисті корми, і група, яка споживала заражені корми з адсорбентом мікотоксинів на основі модифікованих глюкоманнанів (2 кг/тонна корму). Дослід тривав 12 тижнів, починаючи з 26-тижневого віку курей.

Потоншення яєчної шкаралупи спостерігали після чотирьох тижнів впливу токсинів, але додавання адсорбенту запобігало цій проблемі. Значне збільшення в початковий період (1-7 дні) ранньої ембріональної смертності спостерігали в нащадків, отриманих від батьків, що споживали заражене зерно понад чотири тижні. Пізніші дослідження, в яких батьківське стадо бройлерів знову споживало корми з фузарієвими токсинами, підтвердили потоншення шкаралупи й збільшення ранньої ембріональної смертності.

Випробування на ремонтному стаді бройлерів, інфікованих кокцидіозом і схильних до дії фузарієвих токсинів, довели, що наявність цих мікотоксинів спричиняє проблеми з функціональністю кишківника та знижує висоту ворсинок (площа поглинальної поверхні) у дванадцятипалій кишці.

Однак є дані, що свідчать про те, що за такої ситуації інші відділи кишківника збільшують висоту ворсинок, пристосовуючись до зниження загального рівня кишкової абсорбції.

Уплив фузарієвих мікотоксинів на хімію мозку у бройлерів, що ростуть, проявляється у зниженні рівня 5-НТ у ділянці варолієва моста. Проте такий ефект не спостерігали в подальшому дослідженні на курях 26-тижневого віку.

Нагадаємо, вплив мікотоксинів на птицю можна пом’якшити кормовою добавкою.