Тваринництво

Забруднене газами повітря зменшує споживання корму та темпи росту поросят

Забруднене газами повітря зменшує споживання корму та темпи росту поросят

Після відлучення поросят життєво важливе значення відіграє температурний режим їхнього утримання, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Відразу після відлучення енергія споживання падає, бо поросята навчаються їсти сухий корм через нерегулярні проміжки часу замість того, щоб пити молоко щогодини. Ці втрати енергії призводять до більшої чутливості поросят до холоду, тому дуже важливо тримати їх у теплі, особливо у перший  тиждень після відлучення.

Якщо тварина перебуває в зоні теплового комфорту, вона ефективніше зберігатиме свою енергію, повноцінно харчуватиметься і матиме високий потенціал росту. На це також може впливати рух повітря, щільність і тип підлоги тощо. Наприклад, свині, яких вирощують на повністю ґратчастій підлозі, мають більшу потребу додаткового обігріву, ніж ті, що утримуються на солом’яних підстилках.

Установлено, що невеликий протяг 0,15 м/с еквівалентний падінню температури повітря на 3 °C, тоді як протяг силою 0,5  м/с відповідає температурному падінню аж на 8 °C. Тому рекомендована швидкість повітря не більше як 0,15 м/с, крім випадків, коли необхідне охолодження.

Загалом температура навколишнього середовища має підтримуватися в максимально вузьких межах (наприклад, ±2 °C). Різкі коливання температури можуть провокувати діареї та інші захворювання. Слід уникати зниження температури в нічний період.

Дуже важливою є якість повітря, адже його забруднення такими газами, як аміак, сірководень, діоксид вуглецю й оксид вуглецю може спричинити проблеми зі здоров’ям поросят, зменшити споживання корму та темпи росту.

Запорукою добрих продуктивних результатів є сучасні високоякісні вентиляційні системи, що ефективно видаляють водяну пару, пил і шкідливі гази та допомагають контролювати температуру.

На Всеукраїнському практичному форумі «Свинокомплекс. Ефективне виробництво»  засновник і ветфельдшер ПП «Макс-Ком» Василь Щерблюк розповість про те, як виростити здорове порося. Захід відбудеться 8-9 вересня у Львові.