За зміщення сичуга у корів надважливо враховувати показники крові
За зміщення сичуга у корів дуже важливо враховувати показники крові. Крім того, ветеринар повинен мати кетонові експрес-тести, які визначають рівень кетонових тіл і глюкози.
На цьому наголошує лікар ветеринарної медицини ТДВ «Терезине» Ігор Іваниця, пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Рівень кетонових тіл указує на накопичення ацетону, бета-оксимасляної кислоти в крові. Оскільки він може варіюватися і з іншими захворюваннями – затриманням посліду, гіпотонією (атонією), маститом, метритом, гіпокальціємією, то важливо визначити рівень глюкози, за якого утворюється надмірна кількість кетонових тіл», – пояснює він.
Рівень глюкози в крові захищає ветеринарного лікаря від правосуддя. Адже недостатня кількість глюкози в крові – основна причина захворювань протягом енергетичного дефіциту корови післяотельного періоду, що є важливим серед зоотехнічних недоліків годівлі.
«Показник рівня кетонових тіл і глюкози є вирішальним у ліквідації наслідків зміщення сичуга, – зауважує Ігор Іваниця. – Спотворення смаку, яке виникає у корови післяотельного періоду, є одним із сигналів, за якого потерпає печінка. Шлях серед кормових мас чи підстилки, який проїдає корова, аж ніяк не є наслідком мікроелементозів».
Якщо збалансований раціон і його структура, належні умови утримання, але в 1-3% поголів’я ВРХ спостерігаються захворювання печінки, це – показовий чинник наявності зміщення сичуга, підкреслює ветлікар.
«Якщо існують ризики виникнення патології, що знизять здатність корови споживати суху речовину, то зміщення сичуга є незворотним», – застерігає Ігор Іваниця.