За якої умови мастит у корів піддається лікуванню
Успішне антимікробне лікування маститу у корів передбачає поєднання бактерицидної або бактеріостатичної здатності антимікробних засобів та ефективної імунної відповіді тварини.
Мастит піддаватиметься лікуванню тільки за умови, якщо імунна система корови остаточно подолає інфекцію, а сам патоген буде знищено, пише журнал The Ukrainian Farmer.
На ймовірність повного виліковування впливають такі чинники, як вік корови, стадія лактації та кількість заражених чвертей вимені, а також специфічні характеристики збудника маститу. Наприклад, інтрамамарні інфекції, спричинені Streptococcus uberis, мають низьку здатність до виліковування. Дані досліджень щодо здатності до виліковування клінічного маститу, спричиненого Streptococcus uberis, коливаються в межах 60-80%.
Останніми роками для лікування такого маститу рекомендується довготривала терапія. Здатність Streptococcus uberis до формування біоплівки може не дати успішного лікування, бо біоплівка стійка до антимікробних препаратів і захищає мікроорганізм від імунної відповіді господаря.
Однак імовірність виліковування зростає разом із подовженням лікування, хоча також зростатимуть і загальні витрати на терапію. Суттєво збільшиться й використання протимікробних препаратів, однак кількість тварин, яка зможе одужати, все одно буде незадовільною.
Найсвідоміше та найправильніше застосування антибіотиків завжди має базуватися на дослідженні патогену, що є причиною захворювання у поєднанні з антибіотикограмою – особливо в країнах, де Streptococcus uberis показав стійкість до макролідів і лінкозамідів.
Як повідомлялося, у «Велес-Віта» посилили профілактику маститу в корів.