Тваринництво

Streptococcus uberis – серед основних збудників маститу в кількох країнах світу

Streptococcus uberis – серед основних збудників маститу в кількох країнах світу

Учені твердять про світову зміну збудників маститу в бік зменшення поширеності контагіозних маститів і, відповідно, в бік збільшення частоти маститів, спричинених бактеріями навколишнього середовища. Streptococcus uberis входить до основних причин маститу в кількох країнах світу.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Уважається, що нові інфекції вимені, спричинені Streptococcus uberis, виникають як із навколишнього середовища, так і шляхом зараження від інших корів. Незважаючи на те, що цей збудник є насамперед умовно-патогенним мікроорганізмом навколишнього середовища, у деяких стадах він може проявляти доволі сильну схильність до контагіозного типу, передаючись від корови до корови.

Інтрамамарні інфекції, спричинені Streptococcus uberis, можуть бути тимчасовими або можуть зберігатися впродовж нелактаційного періоду, під час лактації, а також під час короткого або навіть тривалого лікування протимікробними препаратами.

Найімовірніше, тривалість зараження більше залежить від організму кожної окремої корови, а не від конкретними штамів.

Streptococcus uberis також може бути основною причиною субклінічного маститу, який може бути доволі тривалим, бо субклінічні інфекції часто непомітні і не лікуються. Такі субклінічні інфекції перешкоджають контролю над маститом. Клінічні випадки також можуть становити велику частину інфекцій, спричинених Streptococcus uberis, і вони зовсім необов’язково будуть короткотривалими.

Різниця між штамами в здатності спричиняти клінічний мастит пов’язана зі здатністю протистояти фагоцитозу та знищенню нейтрофілами. Штами Streptococcus uberis, найімовірніше, відрізняються за своєю патогенністю залежно від того, адаптований тип бактерії до тварини-господаря чи ні.

Специфічна для штаму патогенність, за спостереженнями, була однаковою для всіх тварин, тобто її визначали чинники, властиві самому патогену, а не тварині. Останні дослідження показали здатність Streptococcus uberis утворювати біоплівку in vitro, а це дуже важливий чинник вірулентності, який може призвести до повторних або стійких інфекцій молочної залози.

Як повідомлялося, у «Велес-Віта» посилили профілактику маститу в корів.