Тваринництво

За вирощування без антибіотиків живець свиней має коштувати 120 грн, – думка

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

ПрАТ «Агропромислова компанія» (Запорізька область) не застосовуємо антибіотики для  профілактики в свинарстві та птахівництві.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів директор компанії Василь Старобор.

«Для цього є інші ефективні препарати, – пояснив він. – Антибіотики застосовуємо для лікування тварин і птиці, коли вже є проблема».

Крім того, є відповідні правила: антибіотик виходить з організму за два тижні. Тому за два тижні до забою антибіотиків не дають ані птиці, ані свиням. «Тим більше, що вони вже здорові, і це не потрібно навіть із погляду економіки: будь-які препарати – це тільки збільшення собівартості продукції, – зазначив Василь Старобор. – З цього погляду, ми справді заощаджуємо на ветпрепаратах».

На його думку, теоретично реально вирощувати і свиней, і птицю без антибіотиків. Таке реалізувати можна, але не вигідно, бо буде вища собівартість, додав керівник.

«Я був на фермі в Австрії, де бетон, підлога, ванни, які нижче підлоги, решітки, стіни, цеглина – все пофарбовано, тобто там мікробам нема за що зачепитися, – розповів він. – Тоді справді можливо, маючи високий статус здоров’я свиней, вирощувати їх без антибіотиків. Однак ціна живця свиней тоді має бути 120 грн, а не 45 грн, як тепер».

У наших умовах ніхто не застрахований від ризиків у разі зміни погоди, персоналу, нестабільності  в кормах – це спровокує хворобу, зазначив Василь Старобор. І тоді без антибіотиків не обійтися. «Проте зменшення використання антибіотиків – це позитивна тенденція», – переконаний він.

Як повідомлялося, в Асоціації свинарів України ще немає спільної думки щодо галузевого стандарту вирощування без антибіотиків.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями