За вибору випарних касет враховують літню спеку та вологість у місцевості
За випарного охолодження у тваринницькому приміщенні зниження температури відбувається через підвищення вологості повітря, пише журнал «Наше птахівництво»
Так, за зниження температури повітря на 1 °C під час випарного охолодження відносна вологість повітря зростає приблизно на 3%.
А підвищення відносної вологості навіть за зниженої температури повітря перешкоджає віддачі тепла тваринами шляхом випаровування вологи через дихання.
За використання пластикових випарних касет температура в приміщенні падає не так низько, як за використання паперових касет, але цей ефект компенсується нижчою відносною вологістю, що полегшує тваринам втрачати тепло через випаровування вологи з диханням.
Отже, незважаючи на низьку ефективність конвективного охолодження приміщень, тварини втрачають тепло через випаровування вологи з роботою органів дихання внаслідок нижчої відносної вологості.
Питання в тому, який метод випарного охолодження сприятливіший для тварин у кліматичній зоні конкретного підприємства. Під час вибору охолодження на користь пластикових або паперових випарних касет слід враховувати, наскільки спекотне літо та висока вологість у місцевості.