За допомогою іонофорів контролюють ацидоз рубця у ВРХ
За розвитку ацидозу рубця у корів можливе застосування ветеринарних іонофорних модифікаторів рубця, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Визначають два шляхи впливу іонофорів на контроль за ацидозом рубця. Першочергово – це зменшення кислотоутворювальних штамів бактерій (St. bovis, Lactobacillus spp.). По-друге, зміну в динаміці приймання корму.
Так, іонофорний антибіотик сприяє модифікації загальної кількості летких жирних кислот рубця, збільшуючи відсоток пропіонату, впливає на рубцеве газоутворення (зменшує утворення метану), підвищує активність травлення, затримку Zn i Se, що в підсумку збільшує утворення молока.
Макролідний антибіотик застосовують для зменшення утворення молочної кислоти, летких жирних кислот. Він знижує концентрацію D- та L-лактатів у рубці, сприяє зменшенню проявів ускладнень у тварин (абсцес печінки). Доволі часто його застосовують у комбінації з іонофорним антибіотиком.
Дріжджі додають для покращення бродильних процесів у рубці. Існує думка, що дріжджові клітини сприяють закріпленню патогенних мікроорганізмів поза рубцем, що запобігає їхній колонізації.
У комплексному лікуванні, зазвичай у тяжких випадках, доцільно додатково задавати імуностимулятори. Вони нормалізують метаболічні й регенеративні процеси, стимулюють обмін речовин, підвищують резистентність організму до несприятливих чинників зовнішнього середовища.
Найефективніші в активації метаболічних процесів в організмі тварин лікарські засоби для внутрішньовенного ведення у комплексі з регідтратаційною терапією.
Як повідомлялося, збалансована дієта з високим вмістом клітковини запобігає ацидозу рубця.
Нагадаємо, новотільні корови потрапляють у зону ризику гострого ацидозу.