Тваринництво

З початку року ціна на свинину живою вагою зросла з 40 до 50 грн/кг

У І кварталі 2020 року ціни на живих свиней зросли на 25% – з 40 до 50 грн/кг. До початку літа вартість свинини залишиться на нинішньому рівні.

На цьому наголосив голова ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергій Касьянов.

Якщо в січні вартість свинини живою вагою складала 40-42 грн/кг, то в березні – вже 50-52 грн/кг.

За словами Сергія Касьянова, подорожчання живих свиней на першому етапі було пов’язано з сезонним підвищенням попиту на свинину.

«Навесні в нашій країні традиційно збільшується попит на свинину. По-перше, в цей період люди святкують низку свят, починаючи з 8 Березня. А по-друге, з появою весняного сонечка українці готують більше м’яса на свіжому повітрі», – пояснив він.

Згодом на підвищення цін вплинули санітарно-карантинні заходи, пов’язані з поширенням в Україні коронавірусу.

«Карантин та санітарні обмеження призвели до ускладнення доставки вантажів та, зокрема свинини в різні частини країни, – зазначив Сергій Касьянов. – Додайте до цього ажіотажний попит на м’ясо в період карантину. В умовах самоізоляції наші співвітчизники активно формують продовольчі запаси, закуповуючи продукти про запас».

Однак він вважає, що в найближчій перспективі – до початку літа – не варто очікувати істотного зростання цін на живих свиней, оскільки подальше подорожчання обмежене купівельною спроможністю населення.

Довідка

Свинокомплекс агрохолдингу KSG Agro (село Нива Трудова Апостолівського району Дніпропетровської області) щорічно виробляє 10 тис. тонн свинини, що становить 50% від споживання жителів Дніпропетровського регіону.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!