Тваринництво

З наступного року «Укрпошта» не перевозитиме бджіл

З наступного року «Укрпошта» не перевозитиме бджіл

8 млн бджіл, які закарпатські бджолярі відправили «Укрпоштою» в спеціальних пакетах замовникам, загинули під час транспортування вантажівкою через відсутність кисню і відсіків для провітрювання.

Вартість такої партії бджіл на ринку складає близько 500 тис. грн. Бджолярі звернулися до поліції і збираються судитися з «Укрпоштою», повідомило «Закарпаття онлайн».

Своєю чергою «Укрпошта» шкодує з приводу інциденту, наголошуючи, що це – перший такий випадок. Зокрема, через різке підвищення температури в області (до +27° С і вище).

Нині Закарпатська дирекція «Укрпошти» з’ясовує деталі інциденту. Ступінь відповідальності та питання компенсації будуть визначені після з’ясування усіх обставин.

Відсьогодні вимоги до пересилання та транспортування бджіл будуть посилені, запевнив в поштовий оператор. Зокрема, з Асоціацією бджолярів України вже погоджено питання щодо температурних обмежень: «Укрпошта» не перевозитиме бджіл, якщо температура повітря в місті відправлення чи доставки перевищуватиме +20°С.  

Зважаючи на те, що оброблення таких вантажів автоматичними сортувальними лініями неможливе, наступного року компанія припинить надання цієї послуги і рекомендуватиме клієнтам звертатися до спеціалізованих перевізників.

Як повідомлялося, прикарпатська пасіка отримала статус племінної.