Тваринництво

З комах можна отримувати якісний кормовий білок для тварин і птиці

Учені багатьох країн розглядають альтернативні джерела для отримання кормового білка й амінокислот із комах, вбачаючи в цьому перспективу. Найпоширенішими об’єктами для вивчення є цвіркуни, сарана, личинки шовкопрядів, мух, черв’яки тощо.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Група науковців з Університету Західної Вірджинії досліджувала білкову поживність, мікроелементний і повний амінокислотний склад, рН-розчинність борошна з цвіркунів, сарани й личинок шовкопрядів, щоб з’ясувати, чи доцільно виділяти з нього окремі компоненти.

Борошно з цвіркунів і сарани містило понад 70 г сирого протеїну на 100 г зразка; порошок лялечок шовкопряда ‒ понад 50 г сирого протеїну на 100 г зразка в перерахунку на абсолютно суху речовину.

Загальна кількість незамінних амінокислот становила 21,8-23,7 г на 100 г зразка в перерахунку на абсолютно суху речовину. Майже 70% білка комах розчиняється за лужного рН, тоді як лише 7% ‒ за рН 4-6.

Отже, білок може бути ефективно виділений із борошна комах за допомогою рН-розчинності-осадження. Таким чином отримують ізоляти з високою кормовою та функціональною якістю.

Такі продукти ‒ цінне джерело якісного білка з високим умістом амінокислот, вживання якого може забезпечити добову потребу дорослих тварин і птиці у восьми незамінних амінокислотах із дев’яти. Що важливо: білки можна очистити й добути, використовуючи їхню розчинність за різного значення pH. Якісні поживні ізоляти можуть посприяти поширенню продуктів із комах у західних суспільствах.

Як повідомлялося, морські водорості розглядають як інгредієнт кормів для сільгосптварин.