Тваринництво

Яким вітчизняним свиногосподарствам варто кооперуватися

Яким вітчизняним свиногосподарствам варто кооперуватися

За глобалізації в галузі свинарства, що спостерігається в Україні, для невеликих господарств можливим варіантом є кооперація: організація спільних боєнь, переробки і надалі купівля місць на ринку або просування свого продукту в торговельні мережі.

На цьому в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer наголосив керівник департаменту тваринництва ТОВ «Агропрайм Холдинг» Віктор Маслов.

Він зауважив, що свинарство в країні інтенсивно розвивається: перерозподіляється утримуване поголів’я свиней через зменшення тварин у приватному секторі та збільшення в промисловому.

«Кількість невеликих тваринницьких господарств зменшується, тоді як великі гравці ринку й далі нарощують поголів’я. Тобто відбувається глобалізація ринку, вертикальна інтеграція підприємств, що об’єднує власну сировинну базу, свинокомплекси, власні переробку та торговельну мережу, – зазначив Віктор Маслов. – Глобалізація ринку означає його звуження до невеликої кількості великих гравців».

На думку Віктора Маслова, варто кооперуватися тим господарствам, які утримують 1,25 тис. свиноматок і загальне поголів’я близько 30 тис. свиней, тобто перебувають на межі між потужними та невеликими гравцями ринку, можуть працювати самостійно. Дрібнішим краще об’єднуватися, додав він.

«Знаю кілька таких вдалих прикладів, де невеликі підприємства кооперуються й намагаються продавати  свою продукцію невеликими обсягами, – розповів Віктор Маслов. – Окрім того, невеликі виробники свинини можуть об’єднуватися для будівництва переробних підприємств і власних торговельних мереж на частковій основі. Таким чином можна не лише реалізовувати свою продукцію, а й спільно закуповувати комбікорм, премікси, зерно, ветеринарні препарати».

Як повідомлялося, свинарям у майбутньому доведеться обирати між інтенсифікацією, спеціалізацію або диверсифікацією.