Тваринництво

Який досвід польських тваринників впровадили у волинському господарстві

Спеціалісти СТЗОВ ім. Лесі Українки (Волинська область) часто бувають у польських колег і переймають їхній досвід у скотарстві.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів головний ветеринарний лікар господарства Микола Шеметюк.

«Зокрема, ми не лишаємо в молочному поголів’ї теличок, народжених від першого отелення нетелі, бо з них не можна отримати високопродуктивних корів, – зазначив він. –  Також не лишаємо в стаді теличок, народжених у двійні, бо в них високий рівень ризику гінекологічних проблем, патологій».

За словами Миколи Шеметюка, у польських фермерів сильніше керування молочним виробництвом, менеджмент годівлі, відповідно, менше виникає проблем зі здоров’ям тварин, вища молочна продуктивність поголів’я.

«У їхніх корів кращі генетичні дані, худоба стійкіша до інтенсивної годівлі, ніж наша голштинізована чорно-ряба, – уточнив він. – Ми намагаємося дослухатися до їхніх порад, але робимо так, як уважаємо ефективніше саме для нашої ферми, враховуючи специфіку господарства й реалії в галузі».

Як повідомлялося, телиці – найцінніші тварини на молочній фермі.

Довідка

СТЗОВ ім. Лесі Українки утримує за безприв’язною системою 1,22 тис. голів ВРХ, із яких 500 голів – дійні корови. Також має бичків на відгодівлі. Більшість дійних корів завезено з-за кордону: Польщі, Німеччини, Нідерландів. Валовий надій на дійну корову – 9,5 тонн молока жирністю 3,4-3,8%.

Має племрепродуктор із розведення української чорно-рябої молочної породи та племзавод із розведення голштинської породи.