Який дезінфектант проти АЧС дієвий
Є багато активних речовин дезінфектантів, і кожна з них має свої переваги й недоліки. Тому використання наосліп деззасобів для профілактики африканської чуми свиней (АЧС) призведе до провалу.
На цьому під час Міжнародного практичного форуму Pigs Farming Industry наголосив фахівець із дезінфекції компанії ТЕКRО Віктор Тисячний.
«Ідеального дезінфектанту проти АЧС, який би поєднував ефективність і безпечність, поки не існує. Бо ті з них, що безпечніші для людей і тварин, наприклад сполуки четвертинного амонію, як правило мають вужчий спектр дії», ‒ зауважив він.
Деззасоби з сильнішою хімічною активністю знищують ширший спектр патогенів, але вони або корозійні (як пероксигени), або шкідливі (як формальдегід).
Йодовмісні дезінфектанти мають широкий спектр активності, високий профіль безпеки, але в них є особливості: зберігання солей йоду з часом знижує його вміст; втрати йоду зростають за високої вологості чи доступі повітря; для необхідної експозиції в препаратах використовують носії.
Аби дезінфектант спрацював і виправдав очікування, необхідні:
‒ правильна його концентрація;
‒ якісне покриття ним поверхні;
‒ час експозиції.
«ФАО і ВООЗт рекомендують щонайменше 30 хвилин контакту деззасобу з вірусом АЧС для знищення останнього. Менший час дозволяє збуднику вижити», ‒ підкреслив Віктор Тисячний.
При виборі дезінфектанту також треба мати на увазі, що не завжди велика кількість активної речовини свідчить про її силу. Для хорошої роботи препарату слід використовувати змочувачі.