Тваринництво

Яких корів найчастіше уражує гестоз

Найчастіше гестоз виникає у корів, які виносять двійні. Через це тварина не може спожити достатню кількість корму для забезпечення поживними речовинами свого організму та плодів, що розвиваються, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Найсуттєвіші зміни за розвитку гестозу тільних корів відбуваються в печінці: вона піддається жировому переродженню, у результаті чого збільшується в розмірах. Під час вимушеного забою або загибелі тварин находять збільшену печінку блідо-жовтого забарвлення.

Такі явища можна спостерігати навіть у корів-первісток, якщо телиць осіменяють після 18-місячного віку з вгодованістю вищою за середню. Практично всі тільні корови за такої вгодованості, незалежно від віку, перебувають у зоні ризику розвитку передродового кетозу та/або гестозу.

Крім того, безпосередньо перед отеленням, коли розпочинається утворення молозива, у корів старшої вікової групи виникає субклінічна гіпокальціємія, яка, своєю чергою, впливає на роботу й функціональний стан шлунково-кишкового тракту через порушення скорочення його гладеньких м’язів. Підвищений кров’яний тиск і виділення білка з сечею, що спостерігається за гестозу, спричиняють такі ознаки його тріади: набряки вимені, живота, задньої частини тіла та кінцівок.

Корови, в яких через виділення білка з сечею його рівень у крові значно знижується, під час отелення або відразу після нього вибувають зі стада через різні патологічні стани – від акушерської патології до порушення обміну речовин, зміщення сичуга, хвороб кінцівок.