Тваринництво

Якою має бути площа підлоги для безперешкодного пересування свиней

Якою має бути площа підлоги для безперешкодного пересування свиней

Вимоги до благополуччя свиней підвищуються. Зокрема, приміщення мають бути спроєктовані й побудовані у спосіб, що забезпечує свиням доступ до фізично й термічно комфортної, належним чином дренованої і  чистої зони відпочинку (лігва). Це дає можливість усім свиням лежати одночасно, відпочивати й вставати, бачити інших тварин.

Лише за тиждень до очікуваного опоросу і під час опоросу допускається утримання свиноматок і ремонтних свинок поза полем зору інших свиней, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Щоб дотриматися цих вимог, площа підлоги для безперешкодного пересування свиней повинна відповідати нормативам: мінімум 0,15 м² на голову для поросят живою масою до 10 кг; мінімум 1 м² на голову для свиней живою масою понад 110 кг.

До того ж, обираючи покриття для підлоги — бетонне, чавунне чи пластикове щілинне або ж бетонне суцільне, слід зважати на особливості утримання поголів’я та можливість підтримувати чистоту.

Наприклад, пластикова щілинна підлога дає змогу змонтувати на свинокомплексі сучасну систему гноєвидалення, організувати легке та швидке прибирання гною крізь щілини в гнойові ванни. Таку підлогу легко очистити й дезінфікувати, що зменшує ризик втрат свиней через хвороби.