Які вакцини обрати для боротьби з інфекційним бронхітом курей
Зміни в епізоотології інфекційного бронхіту курей (ІБК) у Європі корелюють зі змінами епізоотологічної ситуації і в Україні, пише журнал «Наше птахівництво».
За даними Центру ветеринарної діагностики, в епізоотії ІБК за останні кілька років сталися зміни. Так, у господарствах реєструють випадки інфікування вірусами ІБК типу Var 2 (GI–23). Проте домінантні позиції й надалі утримують генетичні лінії GI–1 та GI–13 (типи Massachusets і 793/В відповідно).
Стратегія профілактики інфекційного бронхіту курей будується з урахуванням створення перехресного захисту проти різних вірусів ІБК. Як показує практика, комбінація генетичних ліній GI–1 та GI–13 забезпечує захист проти більшої частини генотипів різних в антигенному відношенні вірусів ІБК (Holland, QX China, Italy-02 тощо). Однак лінія GI–23 має значні генетичні розбіжності, тому комбінація серотипів Massachusets і 793/В не може забезпечити достатній захист птиці.
Як свідчать наукові дослідження, для контролю ситуації з Var 2 ліпше застосовувати вакцини зі штамом генетичної лінії GI–23 (тип Var 2).
Нагадаємо, у дорослих курей інфекційний бронхіт може протікати без симптомів.