Тваринництво

Які помилки під час оброблення тушки птиці можуть погрішити її якість

У цеху первинної обробки птиці можуть припускатися помилок, що призводять до погіршення якості тушки, або навіть до її вибракування. 

Зокрема, застосування неправильних параметрів оглушення може погіршити процеси знекровлення птиці і зняття пера. Якість виконання цих процесів залежить від тривалості діяльності серцево-судинної й нервової систем птиці. 

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво»головна розповіла технологиня філіалу «Переробний комплекс» ТОВ «Вінницька птахофабрика» Ганна Сузова.

Некоректно встановлені параметри під час ошпарювання і зняття пера з тушки можуть призвести до невідповідностей якості тушки. «У разі застосування температурних параметрів вище встановленої норми виникне денатурація білка і, як наслідок, відбудуться розриви шкіри і м’язових волокон за виконання процесу знеперювання», – підкреслила Ганна Сузова. – За занижених температурних параметрів на тушці залишатиметься перо, наявність якого в разі перевищення встановленого нормативу неприпустима».

Порушення налаштувань роботи обладнання для зняття пера призведе до збільшення кількості частин тушки з механічними пошкодженнями і переломами. А це, своєю чергою, спричинить збільшення вибракування продукції і негативно позначиться на економічних показниках підприємства загалом, зазначила вона.

Один із важливих етапів у обробці тушки птиці, що повинен виконуватися повною мірою, – це процес патрання. «За збою роботи автоматичного патрання зупиняється лінія для проведення коригувань, бо непатрана тушка не допускається для подальшої переробки», – наголосила Ганна Сузова.