Тваринництво

Які ознаки свідчать про токсикоз у птиці

Зазвичай гостра стадія токсикозів у птиці починається з типових ознак, характерних для отруєння. Також фіксується загальне пригнічення, відмова від корму, раптове порушення травлення, що поступово наростає за силою та масовістю.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

У птиці з високими темпами несучості різко падає яєчна продуктивність з одночасною втратою якості яєць, знижується маса яйця, збільшується кількість безшкаралупних яєць, білок розріджується, знижується концентрація каротиноїдів, з’являються нетипове забарвлення та пігментні вкраплення у складі білка та жовтка.

Крім того, збільшується кількість кров’яних вкраплень, погіршуються якісні показники яйця (товщина й маса шкаралупи, маса білка та жовтка, співвідношення маси жовтка до білка тощо).

Також для всіх фузаріотоксикозів характерні зниження вмісту вітамінів А і Е у печінці птиці, концентрації неорганічного фосфору в сироватці крові й активності каталази.

Відомо, що перекисне окислення ліпідів уважається одним із основних механізмів дії трихотеценових мікотоксинів. Закордонні дослідники з’ясували, що трихотеценові мікотоксини стимулюють перекисне окислення ліпідів у тканинах птиці. А найчутливішими до таких біохімічних процесів є печінка, плазма крові й еритроцити.

Як повідомлялося, чимало дослідників уважають, що фузаріотоксикози у птиці трапляються частіше, ніж їх діагностують.