Тваринництво

Як мінімізувати прояви мікотоксикозу

На думку багатьох дослідників, фузаріотоксикози у птиці трапляються частіше, ніж їх діагностують. Особливо це стосується їхньої хронічної форми і так званих вторинних мікотоксикозів, коли внаслідок послаблення резистентності тварина/птиця уражуються інфекційними й іншими агентами. 

Так, моніторингові дослідження морфологічних якостей яєць індиків кросу BUT-8 у фермерських господарствах Харківської області протягом останніх років виявили чітку закономірність прояву синдрому погіршення якостей яєць.

Візуальний, морфометричний аналіз і розтин понад 600 штук інкубаційних яєць від восьми фермерських господарств із кількістю голів батьківського стада 1-6 тис. індиків у племінному сезоні 2018 року наочно показав ознаки цього синдрому. Наявність мікотоксинів фузаріозної групи підтвердили лабораторні дослідження.

Насамперед впадала в око значна кількість дрібних інкубаційних яєць в партії. У деяких стадах вони становили 1-5% із середньою масою 40-60 г.

Розтин яєць виявив й ознаки, характерні наявності аурофузарину в комбікормі, що згодовувався племінним індикам. У деяких стадах спостерігався високий відсоток незапліднених яєць – до 20%.

У племінних стадах, де власники скоригували дозування та здійснили ротацію адсорбентів, удалося мінімізувати негативні прояви мікотоксикозу. Зовсім позбутися його не вдалося через накопичення токсинів у фолікулах та їх синергізм. До того ж зернова частина комбікорму не змінилася – пшеницю й кукурудзу закупили на весь племінний сезон.

Власники племінних стадах, які не вжили потрібних заходів, негативний вплив фузаріозів дедалі погіршував якість інкубаційних яєць. Кількість дрібних яєць не зменшилася, патологічні зміни в них посилилися. У таких партіях до 50% яєць мали ознаки важкого аурофузарин-токсикозу.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!