Тваринництво

Які ознаки свідчать про стрептококову інфекцію у свиней

Клінічні ознаки стрептококових інфекцій у свиней залежать від серотипу збудника.

Серотип 1 спричинює захворювання поросят 10-14-денного віку. Тварини перестають рости, набирати вагу, шкіра грубішає, температура підвищується до 40,6-41,1  °С, що може призвести до їхньої загибелі.

Пізніше виникає набряк, біль у суглобах, порося стає малорухливим, кульгавим, виникає м’язовий тремор, судоми, які закінчуються атаксією або загибеллю.

Також може спостерігатися раптова смертність поросят без проявів клінічних ознак, спричинена септицемією або ендокардитом.

У свиней віком від 3 до 12 тижнів або старше захворювання викликає серотип 2. Інкубаційний період триває від 24 годин до 2 тижнів. Спалах часто починається раптовою загибеллю добре вгодованої свині. В інших тварин діагностується гарячка (40,6-41,1 °С) та почервоніння шкіри. Також спостерігаються порушення з боку нервової системи: втрата координації, тремор м’язів, задирання голови (опістотонус), загрібання ногами, часті судоми, що виникають унаслідок запалення оболонок головного та спинного мозку. В поросят може виникати пневмонія. Смерть може настати через 4 години після появи клінічних ознак.

Нагадаємо, стрептококові інфекції спостерігають здебільшого у поросят через 2-5 тижнів після відлучення.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!