Які чинники впливають на якість замінника молока для поросят
Молоко свиноматки на 12-й день лактації в середньому містить (у перерахунку на 95% сухої речовини) 25% протеїну, 35% жиру та 25% лактози. Натомість у заміннику незбираного молока (ЗНМ) рівень протеїну становить 16-22%, жиру ‒ 9-22%, лактози ‒ 25-45%.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Якість замінника молока формують кілька чинників:
‒ молочний протеїн, джерелом якого є суха молочна сироватка, сироваточний концентрат, а також сухе знежирене молоко. Найякісніша сироватка ‒ та, яку переробляли за низької температури: доступність протеїну в ній найвища;
‒ високий рівень жиру. Та користь від цього буде тільки коли джерело жиру ‒ високодоступне й легко перетравне для поросят. Інакше ефект буде протилежним. Найкращим джерелом такого жиру для поросят є молочний або кокосовий;
‒ імуностимуляційні властивості ЗНМ, що забезпечуються яєчними імуноглобулінами, плазмою крові, продуктами молочної сироватки. Всі ці елементи створюють замінник молока, за складом максимально наближений до молока свиноматок.
Зважаючи на такі вимоги, якісний замінник молока не може бути дешевим. Однак ціна не повинна бути пріоритетом, особливо для господарств із великими гніздами чи високопродуктивними свиноматками. У таких господарствах поросята надто сильно залежать від замінника молока. А обирати ЗНМ варто, зважаючи на фінансову складову, якою є собівартість 1 кг одиниці вирощування.
Як повідомлялося, «Сидорівський бровар» згодовує замінник молока слабшим поросятам.