Тваринництво

Які чинники провокують збільшення соматичних клітин у молоці

Які чинники провокують збільшення соматичних клітин у молоці

Уміст соматичних клітин у молоці корів  залежить від різноманітних чинників.

Форма вимені. Тварини з малопридатним до доїння вим’ям погано видоюються, частіше хворіють на мастит. У корів із низько розташованим вим’ям висока ймовірність його ушкодження й проникнення інфекції.

Обмін речовин впливає на імунний захист. Через напружений обмін речовин деякі тварини швидше за інших реагують на порушення з навколишнього середовища підвищенням умісту соматичних клітин.

Помилки під час доїння. Недостатня гігієна вимені, недосконале устаткування, неправильне під’єднання й несвоєчасне відімкнення доїльних апаратів, занадто тривалий період доїння та відсутність контролю за видоюванням спричиняють захворювання вимені.

Дефекти доїльного устаткування. Занадто високий або низький рівень вакууму, коливання вакууму, висока або мала частота пульсацій, низька й висока молоковіддача, зношена дійкова гума призводять до подразнення вимені.

Недостатня гігієна. Загальна антисанітарія в корівнику, недостатній санітарний догляд за вим’ям, доїльним устаткуванням, відсутність дезінфекції сприяють збільшенню бактеріального обсіменіння і, як наслідок, ризику інфікування.

Погрішності утримання. Конструктивні недоліки обладнання, що застосовується в утриманні ВРХ, можуть стати причиною травм вимені та дійок, у результаті чого підвищується ризик зараження тварин.

Як повідомлялося, зменшити надмірну кількість соматичних клітин у молоці швидко не вдасться.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!