Тваринництво

Зменшити надмірну кількість соматичних клітин у молоці швидко не вдасться

Зменшити надмірну кількість соматичних клітин у молоці швидко не вдасться

У деяких сільгосппідприємствах шукають шляхи легкого й швидкого позбавлення молока від зайвих соматичних клітин, використовуючи очисники молока. Однак їхнє призначення – очищення молока від механічних забруднень. Соматичні ж клітини не належать до джерел механічного забруднення.

Небезпека для молока – не соматичні клітини, а хвороби, зокрема мастит, що призводять до погіршення якості молока.

Поява соматичних клітин у надмірній кількості – це сигнал для тваринників, що зі здоров’ям молочного стада є проблеми й потрібно терміново шукати їхню причину.

Для зменшення кількості соматичних клітин у молоці корів застосовують різні зоотехнічні та ветеринарні заходи.

Так, одним із зоотехнічних заходів є оптимізація раціонів тварин за допомогою пробіотиків. До складу пробіотиків входять типові представники нормофлори товстого відділу кишківника тварин – молочнокислі бактерії, біфідобактерії, стрептококи, що відіграють значну роль у захисті кишкової стінки від надмірної колонізації грамнегативної мікрофлори.

За збільшення кількості соматичних клітин до позначки, яка перевищує допустимі норми, слід якнайшвидше вжити відповідні заходи. На відміну від бактеріального обсіменіння молока, чисельність соматичних клітин знижується не так швидко – надто багато чинників впливає на їхню наявність, зокрема хвороби, лікування яких потребує тривалого часу.

Як повідомлялося, вибракування корів – крайній захід у боротьбі зі збудником маститу.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!