Тваринництво

Яке діагностування мікоплазмозу у птиці найперспективніше

Яке діагностування мікоплазмозу у птиці найперспективніше

Для успішної боротьби з респіраторним мікоплазмозом у птиці слід правильно та своєчасно його діагностувати. Мікробіологічна діагностика є критерієм будь-яких інших методів дослідження, пише журнал «Наше птахівництво».

Однак застосування мікробіологічного методу для виявлення мікоплазм істотно обмежують труднощі з їх вирощуванням на безклітинних поживних середовищах, можливість трансформації мікоплазм за несприятливих умов у некультивовані форми, необхідність тривалих «сліпих» пасажів.

Серологічна діагностика дає змогу в коротші строки поставити діагноз на мікоплазмоз, хоча лише респіраторний.

Проте у виробничих умовах і діагностичних лабораторіях застосовують серологічний і мікробіологічний методи діагностики респіраторного мікоплазмозу. Для цього використовують серологічні набори. Вони дають змогу не тільки ідентифікувати мікоплазми, а й визначити титр антитіл до цієї інфекції.

Найперспективнішим діагностичним тестом для виявлення мікоплазменних інфекцій у будь-якому біологічному матеріалі виявилися методи, пов’язані з ДНК-технологіями, зокрема ПЛР. Хоча і тут є обмеження – через матеріальні витрати та наявність спеціалізованих лабораторій.

Нагадаємо, респіраторний мікоплазмоз у птиці контролюють за комплексного підходу. Гострі мікоплазмози у птиці часто розвиваються на тлі інших інфекцій.