Тваринництво

Яка найкраща профілактика інфекційних хвороб у курчат

Найкраща профілактика інфекційних хвороб у курчат у перші дні вирощування – це високий імунний статус батьківського поголів’я та дотримання необхідних ветеринарно-санітарних та технологічних параметрів.

На цьому наголошує заступник директора департаменту з виробництва ТОВ «Ясенсвіт» Руслан Дейнеко, пише журнал «Наше птахівництво».

«Курчата отримують потрібний вроджений імунітет від батьків, але якщо є грубі порушення під час санітарної підготовки пташника або технологічних параметрів, то шанс на добрий результат дуже мізерний, – зауважив він. – У жодному разі не слід використовувати антибіотики як превентивні заходи. Потрібно якнайшвидше встановити проблему та шляхи її вирішення тільки за допомогою лікарів ветеринарної медицини».

Утім, понад 50% імунітету формується у кишківнику птиці, тобто повне формування імунітету відбувається під час розвитку птиці, й саме на це слід звернути увагу.

«Є безліч препаратів, які, безумовно, мають подібну дію до антибіотиків. Це препарати на основі фітобіотиків та фітонцидів, які беззаперечно можна використовувати як превентивні заходи, – зазначив Руслан Дейнеко. – Широкий асортимент пребіотичних та пробіотичних препаратів допоможе на початковому етапі росту та розвитку птиці сформувати необхідний імунітет, щоб запобігти прояву будь-яких інфекційних захворювань».

Важливу роль у набутті специфічного імунітету відіграє вакцинація птиці, яка запобігає виникненню більшості інфекційних хвороб і захищає організм, додав він.

Як повідомлялося, від комплектації бройлерних стад залежить ефективність контролю інфекційних захворювань.