Тваринництво

Від комплектації бройлерних стад залежить ефективність контролю інфекційних захворювань

Від комплектації бройлерних стад залежить ефективність контролю інфекційних захворювань

Комплектація бройлерних стад – один і найголовніших моментів у процесі контролю інфекційних захворювань у бройлерів.

На цьому під час Міжнародного практичного форуму Poultry Farming наголосив Тигран Антонян, лікар ветеринарної медицини Phytobiotics GmbH (Німеччина).

Практика свідчить, що багато захворювань курчата набувають від батьків. І на це впливає вік батьків, зауважив він.

«Тому доцільно формувати бройлерні стада так, щоб у одному приміщенні одночасно не перебували курчата від дуже молодих і дуже вікових батьків», – зазначив Тигран Антонян.

Коли у бройлерному стаді перебувають курчата від дуже молодих і вікових батьків, ветеринарний лікар опиняється у складному становищі з призначенням лікування.

«Адже у курчат від батьків віком до 35 тижнів найчастіше виявляють вірусні захворювання: Reo, ротавіруси, аденовіруси, які передаються вертикальним шляхом, – пояснив Тигран Антонян. – Натомість у курчат, батьки яких старші за 40 тижнів, – бактеріальні інфекції. Вони хоч і не передаються вертикально, проте зараженість інкубаційного яйця у старих батьків вища, ніж у молодих».

Ветлікар, навіть використавши двічі антибіотик, отримає не дуже втішні результати, бо упустить якусь групу курчат і не зможе вчасно допомогти, підкреслив Тигран Антонян.

До того ж старі й молоді батьки мають різний імунний статус, що позначиться під час вибору схеми вакцинації для курчат, додав він.

Як повідомлялося, головна стратегія боротьби з бактеріальними хворобами у господарстві «Пан Індик» – не допускати їхнього проникнення у стадо.