Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Як зорієнтуватися у вакцинах проти хвороби Марека

Широкого використання проти хвороби Марека набули жива клітинно-асоційована вакцина Nobillis Rismavac із додаванням стабілізатора та кріопротектору; ліофілізована жива TAD Marec vac forte, пише журнал «Наше птахівництво»

Вони викликають імунну відповідь у курчат до вірусу хвороби Марека на 14-ту добу після одноразового застосування, яка зберігається протягом усього періоду продуктивного використання птиці.

Деякі господарства використовують живу заморожену вакцину Cryomarex Rispens + HVT із розчинником. Вона утворює специфічний імунітет до хвороби Марека у курчат на 14-21-шу добу, який зберігається протягом життя.

Суха культуральна вакцина з розчинником Авівак Марек-3 викликає формування імунітету до хвороби Марека на 14-ту добу, який зберігається протягом життя.

Рідкі вакцини Авівак Марек-1+3 та Авівак Марек-1+2+3 забезпечують захист птахопоголів’я від вірусу хвороби Марека не менше ніж на 90%, не викликають у курчат клінічно вираженої реакції та поствакцинальних ускладнень. Імунітет у щеплених курчат формується протягом двох тижнів після вакцинації і зберігається протягом усього життя.

У  результаті щеплення рідкою культуральною вакциною з розріджувачем Біок-Марек імунітет у щеплених курчат виробляється на 28-му добу і зберігається протягом життя. Вона забезпечує понад 90% захисту проти хвороби Марека.

Незначний недолік вакцин, окрім Авівак Марек-3, що їх треба зберігати та транспортувати в умовах рідкого азоту, що потребує витрат на обслуговування кріобанку.

Нагадаємо, вакцинація птиці проти хвороби Марека запобігає розвитку пухлин.

Журнали