Тваринництво

Як вакцинувати проти BRDC телят до трьох місяців

За виникнення респіраторних симптомів у телят першого тижня життя необхідна вакцинація проти BRDC корів та ялівок перед отеленням.

Найкраще вакцинувати телят інактивованою вакциною не раніше п’ятитижневого віку, оптимально – восьмитижневого.

Від четвертого до п’ятого тижня краще застосувати інтраназальну форму введення призначених для цього вакцин, аби обійти материнські антитіла, що циркулюють у тілі новонароджених телят після напування молозивом і в такий спосіб забезпечити локальний захист слизових оболонок дихального апарату від вірусних респіраторних патогенів.

Якщо телята одразу після народження й до віку шість-вісім тижнів або довше перебувають у окремих сараях і не спостерігається клінічних форм BRDC, необхідно вакцинувати тільки телят від п’ятитижневого (оптимально – восьмитижневого) віку з подальшою ревакцинацією щоразу однією дозою вакцини щошість місяців.

Якщо інфекційний тиск у молодих телят до тримісячного віку триває, треба повторювати вакцинацію корів щошість місяців – так, щоб лише одна доза вводилася щонайпізніше за 3-5 тижнів до планованого отелення.

Довідка

Комплекс респіраторних захворювань великої рогатої худоби (BRDC) – це зазвичай поєднання вірусних і бактеріальних збудників, що найчастіше уражує молодняк ВРХ у віці від трьох місяців, а у виняткових випадках і раніше. Лікування антибіотиками в ситуації, коли збудники та їхня чутливість до антибіотиків точно не відомі, проблематично.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!