Як профілактувати та лікувати коронавірусні інфекції ВРХ
Своєчасна діагностика та запобігання занесенню коронавірусної інфекції в благополучні тваринницькі господарства є основою протиепізоотичних заходів. Усю завезену велику рогату худобу карантинують. Телят утримують ізольовано.
У відділеннях для отелення дотримуються ветеринарно-санітарних правил, систематично проводять дезінфекцію.
Для лікування телят до 15-денного віку застосовують гіперіммунну сироватку, отриману від тварин-донорів. Доцільно випоювати хворим телятам багаті на специфічні антигемаглютиніни коронавірусу молоко й молозиво від вакцинованих корів. Це дозволяє знизити захворюваність учетверо, а летальність – на 16-17%.
Позитивні результати дає випоювання телятам різних розчинів проти зневоднення. Замість молозива телятам протягом 12 годин дають суміш із фізіологічного розчину та настою сіна.
Для профілактики секундарної інфекції застосовують антибіотики широкого спектра дії.
Як повідомлялося, кокцидіоз становить найбільший ризик для молочних телят.
Довідка
Коронавірусні інфекції ВРХ – хвороби з гострим перебігом, спричинені коронавірусами. Вони з’являються переважно в новонароджених і молодих тварин, мають значний тропізм до клітин епітелію кишкового тракту та дихальних шляхів. Основною ознакою хвороби в телят є діарейний синдром із гострим ураженням шлунково-кишкового тракту. Останнім часом доведено, що коронавіруси спричиняють захворювання і в дорослої худоби, зазвичай респіраторного характеру.