Тваринництво

Кокцидіоз становить найбільший ризик для молочних телят

Ризик зараження кокцидіозом як дорослих корів, так і молочних телят значно зростає, починаючи з весни, пише Dairy Global.

Доктор Тім Поттер з компанії Westpoint Farm Vets (Велика Британія) пояснює, що мірою зростання щільності розміщення поголів’я худоби перед вигоном на пасовища важче утримувати тваринницькі приміщення чистими і сухими, тому зазвичай в навколишньому середовищі спостерігається сплеск кількості яйцеклітин, а, отже, підвищений ризик потрапляння в організм телят через їжу.

Він додає, що кокцидіоз поширюється фекально-оральним шляхом, тому зараження в період утримання в приміщенні може статися через брудні водяні жолоби, огорожі або вим’я.

«Ооцисти, що спричиняють кокцидіоз, чутливі до сонячного світла, тому темні кути в сараях можуть бути осередком ооцистної інфекції, якщо їх не дезінфікувати», – говорить Тім Поттер.

Проблеми можуть виникати й на пасовищах. Ооцисти живуть близько року, тому якщо поле було заражене в попередньому сезоні, то, швидше за все, тварини можуть заразитися  й наступного року.

Тім Поттер радить звертати увагу на телят, що мають пригнічений вигляд, їдять менше, ніж звичайно, не ростуть з очікуваною швидкістю або мають свіжі ерозії на шкірі.

Кокцидіоз важливо лікувати на ранній стадії, щоб зменшити його вплив.

Кров при діареї вказує на пошкодження нижніх відділів травного тракту, і кокцидіоз є ймовірною причиною цього.

Якщо телята піднімають хвости і демонструють непродуктивну натугу, а в калі присутній слиз, це також є можливим симптомом кокцидіозу, наголошує спеціаліст.

«Від потрапляння яйцеклітини всередину організму до виведення більшої кількості яйцеклітин в фекаліях проходить від 15 до 21 дня, – зазначає Тім Поттер. – Тому якщо в однієї тварини виявлені симптоми, то, швидше за все, інші тварини також заражені. Через це важливо лікувати всіх тварин в одному загоні, навіть якщо симптоми проявляються лише у однієї або двох тварин».

Як повідомлялося, за гіпотрофії у телят надзвичайно важливо обігрівати їх.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!