Тваринництво

Як профілактувати кліщів на фермі

Як профілактувати кліщів на фермі

Найефективнішим методом профілактики уражень кліщами великої  рогатої худоби є чіткі та планові заходи з дезінсекції приміщень.

При цьому важливо повне знищення не лише дорослих особин кліщів, а й їхніх личинок, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За наявності проблеми на фермі обстеження щодо ступеню розповсюдження кліщів рекомендовано робити кожні 30-45 днів. Також слід перевіряти ступінь зараження приміщень і вигульних майданчиків. Результати спостережень ураховують у складанні плану дезінсекції та дезакаризації господарства.

Дезінсекцію та дезакаризацію проводять разом із обробленням шкіри тварин. Всі поверхні стін, перекриттів, стелі, вікон, дверей обов’язково потрібно обробляти. Повторні оброблення приміщень інсектоакарицидами проводять у літній період періодично й залежно від послаблення або припинення дії цих засобів на ектопаразитів.

Для дезінсекції приміщень, де є дійні корови, а також молокоприймальних приміщень забороняється використовувати препарати, що містять гексахлоран і поліхлорпінен.

Органічні залишки та гній на фермі також потрібно позбавляти від личинок комах (виплід мух) хімічною дезінсекцією.

Для зниження кліщових інвазій слід вирубувати кущі в місцях вигулу тварин і на території поблизу тваринницьких приміщень і постійно контролювати санітарний стан приміщень для тварин.

Для захисту від нападів оводів та іксодових кліщів на шкіру корів наносять препарати інсектоакарицидної та репелентної дії.

Нагадаємо, кліщі спричиняють у ВРХ виснажливі хвороби.