Тваринництво

Як попередити кульгавість у корів

Як попередити кульгавість у корів

За тривалого простоювання в стійлі у корів починаються проблеми з руховими функціями, зокрема, з’являється кульгавість. Її можуть спричинити незадовільні санітарні норми у приміщенні, незбалансована або одноманітна й незбалансована годівля, інфекційні або неінфекційні захворювання тощо.

Кульгавість може виникнути як наслідок перебування корови на підстилці, що має неправильну форму. Також кульгавість може спричинити захворювання маститом.

Оскільки велика частина ваги корови припадає на задні кінцівки, найчастіше кульгавість виникає саме там.

Також причиною часто є надмірне розростання рогового шару на копитах. Кожен сезон потрібно обрізати зайві нарости.

Ратиця корови має безліч кровоносних судин і нервових закінчень, у разі їх подразнення корова відчуває біль, що змушує її менше ступати на хвору ногу. Сильне запалення призводить до підвищення температури у тварини, гістологічних змін у суглобі й за відсутності лікування може мати летальний наслідок.

Лікувати кульгавість найкраще антибіотиками. Добрі результати дає застосування спеціальних ванн для копит і натирання їх антибіотиками, що мають форму спрею, а також системи «Ковекс» у формі піни.

Для профілактики кульгавості треба вчасно оглядати й розчищати копита, дотримуватися загальних зоогігієнічних умов утримання тощо.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!