Тваринництво

Як підтримувати тривалу продуктивність свиноматок

Як підтримувати тривалу продуктивність свиноматок

Ефективність використання свиноматок залежить насамперед від тривалості їхньої експлуатації й отримання від них максимальної кількості поросят.

Численні дослідження засвідчують, що тривалість продуктивності свиноматок безпосередньо залежить як від їхньої спадковості, так і від належного утримання в стаді.

У багатьох країнах вибраковування свиноматок становить 55-60%, включно з їхньою загибеллю. Окрім зоотехнічного бракування або бракування за продуктивністю, є й так зване технологічне бракування – вибуття тварин зі стада через травми тощо.

Ці причини істотно впливають на рівень щорічного бракування, яке тим більше, чим менше умови утримання тварин відповідають їхнім біологічним особливостям. Тому комплекс заходів із годівлі й утримання передбачає:

– контроль темпів росту в критичні періоди розвитку кістяка тварини;

– контроль споживання корму свинками в період між відбором на плем’я і за два тижні до запліднення – це дозволяє поліпшити мінералізацію кістяка і знизити ймовірність остеомаляції;

– забезпечення достатнього моціону для сприяння розвитку кістяка. Кісткова тканина – дуже динамічна й добре відповідає на навантаження;

– забезпечення раціонів адекватними рівнями кальцію, фосфору, вітаміну D не лише в період розвитку свинки, а й під час першої поросності та лактації.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!