Як лікувати затримання посліду в корів після отелення
У разі затримання посліду після отелення корів лікування розпочинають через 6 годин після виведення плода (плодів), пише журнал The Ukrainian Farmer.
У таких випадках рекомендовано зафіксувати бинтом частину посліду, що виступає, до кореня хвоста, зрізати звислу її частину й застосувати один із препаратів, що підсилює скорочення матки.
Для відокремлення посліду застосовують консервативний або оперативний методи. Консервативний метод краще застосовувати через 6-12 годин після народження плоду, а до оперативного відокремлення посліду вдаються через 24-48 годин.
Консервативне відокремлення посліду ґрунтується на підсиленні скоротливої функції матки й лізису ворсинок хоріона, що сприяє спонтанному виділенню посліду.
Оперативне (мануальне) відокремлення посліду проводять послідовним роз’єднанням котиледонів і карункулів. Операцію виконують за суворого дотримання правил асептики й антисептики. Після повного відокремлення посліду в порожнину матки вводять антимікробні препарати.
Подальший курс лікування корови спрямовують на підсилення скоротливої здатності матки й забезпечення антисептики. Антисептичні препарати вводять відповідно до рекомендацій.
Закінченим курс лікування вважають за настання фізіологічного перебігу післяродового періоду. На 5-15-ту добу після отелення всіх корів (із затримкою посліду чи без) контролюють на ендометрит, і за потреби лікують хворих тварин.
Раніше ми писали про правила успішного отелення корів.