Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Як лікувати гістомоноз у індиків

Для лікування гістомонозу в індиків застосовують специфічні препарати з групи імідазолу, а також препарати на основі метронідазолу, тінідазолу, окситетрацикліну, колістину, триметоприму.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Лікувальні препарати згодовують із кормом або випоюють із водою.

Паралельно слід дотримуватись усіх санітарно-ветеринарних заходів, ретельно прибирати і дезінфікувати пташники та необхідний інвентар, знезаражувати предмети догляду за птицею.

Не слід утримувати в одному приміщенні різновікову птицю. Також не можна комплектувати маточне поголів’я індичатами зі стад, які перехворіли на гістомоноз.

Для підвищення резистентності організму птиці необхідно відрегулювати умови утримання, збалансувати склад і якість раціонів і за потреби додатково випоювати вітамінні препарати.

Нагадаємо, профілактика мікоплазмозу в індиків передбачає оздоровлення прабатьківських і батьківських стад.

Довідка

Гістомоноз (інфекційний ентерогепатит, тифлогепатит, Black-head – «чорна голова», LiverRot – гниття печінки) – протозойне захворювання індиків, гусей, качок, курей, цесарок, перепілок, павичів, фазанів, диких птахів. Гістомоноз у першу чергу уражує печінку й сліпу кишку індиків. Збудник хвороби може передаватися з послідом, через корм і воду.