Тваринництво

Як досягти позитивного ефекту від пробіотиків у свинарстві

Як досягти позитивного ефекту від пробіотиків у свинарстві

Пробіотики набагато дієвіші та цінніші, якщо їх застосовувати як профілактичні засоби для зміцнення здоров’я свиней, а також як стабілізатори мікробіоти кишківника.

Не варто вважати пробіотики прямою заміною антибіотиків за гастроінтестинальних інфекцій, їх слід застосовувати разом із іншими заходами і методами зі сфери годування й менеджменту поголів’я.

Крім того, стратегії з пробіотиками мають бути більш сфокусованими. Штами бактерій треба підбирати, керуючись метою, яку треба досягти, а не ставитися до них як до універсальних засобів. Бажаний результат слід планувати з урахуванням конкретної ділянки та дії пробіотика.

Досягти позитивного ефекту від впливу пробіотиків і зробити його тривалішим можна різними шляхами.

З одного боку, можна вдатися до таких стратегій, як застосування пробіотиків у комплексі з іншими додатковими заходами або з додаванням відповідних пробіотичних субстратів (симбіотична концепція) – щоб вибірково стимулювати ріст представленого штаму.

З іншого боку, слід мати на увазі раннє задавання пробіотиків – на стадії до відбирання поросят. Особливу увагу тут необхідно приділяти свиноматкам, адже велика кількість досліджень показує, що введення пробіотиків у раціон свиноматки є ефективним способом модифікувати екосистему кишківника й цілюще впливати на здоров’я поросят.

Раніше повідомлялося, які компоненти корму можуть пошкодити кишківник поросят.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!