Тваринництво

Як діагностувати полімікроелементози у корів

Є два шляхи вчасного діагностування полімікроелементозів у великої рогатої худоби. Перший – перед початком роботи тваринницького підприємства.

Для цього необхідно проаналізувати мінеральне живлення тварин, вивчивши біогеохімічне становище господарства: наявність джерел техногенного забруднення, залягання корисних копалин, гідрогеологію району. Ці дані звужують коло пошуку небезпечних чинників.

Наступним кроком є лабораторне дослідження води й ґрунтів на вміст неорганічних елементів. Отримані дані потрібно зіставити з чинними максимально допустимими рівнями й ухвалити рішення щодо подальшого використання ґрунтів і води.

Потім необхідно здійснити аналіз кормів, вирощених на цих ґрунтах. Установити їхню відповідність максимально допустимим рівням та зоотехнічним нормам умісту неорганічних елементів (потребі тварин), щоб скоригувати раціони тварин.

На останньому етапі установлюють мінеральний статус організму тварин і безпечності продукції тваринництва. Показовими є визначення вмісту металів у сироватці крові та шерстному покриві, паралельно здійснюють аналіз продукції від цих тварин (довічно – молоко, посмертно – печінка, нирки, м’ясо).

Результати досліджень порівнюють із фізіологічними нормами та максимально допустимими рівнями металів у продукції тваринництва. Роблять висновок щодо забезпечення тварин неорганічними елементами та призначення продукції – перероблення, технічна утилізація тощо.

На підставі всіх отриманих результатів роблять загальний висновок щодо стану мінерального живлення тварин з урахуванням геохімічної ситуації в господарстві та безпечності продукції, отриманої від них. Також формулюють рекомендації щодо подальшого використання ґрунтів, води, продукції, необхідних коригувань раціонів і схем лікування тварин.

Другий шлях діагностування полімікроелементозів – за функціонування тваринницького господарства.

Для цього дослідження починають із визначення мінерального статусу організму тварин, потім переходять до кормів і на останньому етапі – до аналізу біогеохімічного становища господарства.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!