Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Вирощування курчат-бройлерів на регенерованій підстилці не погіршує їхні показники

Вирощування курчат-бройлерів на регенерованій підстилці не погіршує їхні показники

За вирощування курчат-бройлерів на регенерованій підстилці їхні продуктивні показники істотно не погіршуються, а в окремих випадках – покращуються.

Це засвідчили експерименти з вирощування птиці на новій і регенерованій підстилці, пише журнал «Наше птахівництво».

Так, в одному досліді вивчали продуктивні показники курчат-бройлерів кросу Кобб 500 протягом чотирьох циклів вирощування на свіжій і регенерованій підстилці з соснової стружки. Тривалість одного циклу вирощування становила 42 дні. Істотних відмінностей за живою масою, конверсією корму та смертністю курчат, а також часткою птиці з ураженням підошви ніг дерматитами залежно від кратності використання підстилки, не було виявлено.

Інша група дослідників вивчала вплив на продуктивні показники курчат-бройлерів  вирощування до шеститижневого віку на чотирьох варіантах підстилки: новій, регенерованій, змішаній – наполовину новій і регенерованій, а також регенерованій обробленій для зменшення емісії аміаку сульфатом алюмінію. Була зафіксована невірогідна чисельна різниця між варіантами за окремими продуктивними показниками.

У третьому дослідженні курчата-бройлери, вирощені на регенерованій підстилці, були важчими на 102 г за тих, які вирощувалися на новій підстилці, та на 145 г, ніж на регенерованій та обробленій реагентом.

Як повідомлялося, відмова від бетонної підлоги в американських пташниках суттєво скоротила витрати на будівництво.

Журнали