Тваринництво

Відмова від бетонної підлоги в американських пташниках суттєво скоротила витрати на будівництво

Відмова від бетонної підлоги в американських пташниках суттєво скоротила витрати на будівництво

Американські фермери можуть інтенсивно розвивати промислове виробництво бройлерів передусім завдяки зниженню витрат на будівництво, вентиляцію й обслуговування пташників.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

У США та Канаді бройлерів вирощують у дерев’яних будівлях, де застосовують тунельну вентиляцію. Будівлі доволі економічні та довговічні. Птицю вирощують на глибокій підстилці, яку замінюють що два – що чотири роки.

Така система вирощування птиці протягом 50 років постійно вдосконалюється і доводить свою ефективність у різних кліматичних зонах. Сьогодні в США 98% бройлерів вирощують у пташниках із дерев’яними каркасами, навісною стелею та підлогою, яка являє собою утрамбовану суміш глини й піску, покриту підстилкою. Остання складається з деревної стружки, тирси, лушпиння арахісу або зерна злаків та інших сухих недорогих органічних матеріалів, які мають абсорбувальну властивість.

Від бетонної підлоги за вирощування бройлерів у Північній Америці почали поступово відмовлятися з 1980-х років. Це дало змогу суттєво скоротити будівельні й експлуатаційні витрати, а також заощадити час на зведення пташників більш як удвічі, як порівняти з металевими та бетонними конструкціями.

Стандартний розмір пташника для вирощування бройлерів – 16×141 м, висота стелі – 3,2 м. Такий розмір – найоптимальніший, зокрема і для ефективної роботи тунельної вентиляції.

Стандартні бройлерні майданчики в США містять два, чотири, шість або вісім корпусів.

Як повідомлялося, формування буртів з підстилки у пташнику потребує до двох годин.