Тваринництво

«Воскобійники» планують добудувати другу лінію доїльної зали

У найближчих планах СТОВ «Воскобійники» (Полтавська область) – добудувати другу лінію доїльної зали, реконструювати два тваринницьких приміщення.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів генеральний директор «Воскобійників» Валерій Капленко.

«А в перспективі – збудувати молокозавод спільно з будь-яким інвестором, який дасть половину капіталу для його будівництва», – додав він.

У 2014 році господарство ввело в експлуатацію потужний тваринницький комплекс на 1,2 тис. голів із одним із найбільших в Україні доїльних залів на 60 голів виробництва GEA Farm Technologies/Westfalia Surge. «Такого нема ані в Україні, ані в Європі», – уточнив Валерій Капленко.

У 2019 році ввели в експлуатацію ще одну доїльну залу з установкою типу «карусель» на 32 доїльних місця та два корівники.

«Воскобійники» утримують понад 6,5 тис. голів ВРХ. Із них 2,3 тис. – дійні корови породи українська чорноряба молочна, найкращої за молочною продуктивністю серед інших порід України. 1,25 тис. голів бичків вирощують на м’ясо.

«Нині маємо 46% рентабельності виробництва молока та 25% – м’яса, бо по м’ясу останнім часом багато заклали коштів у нові технології», – зауважив Валерій Капленко.

За його словами, загалом за добу у господарстві доять 64,7 тис. кг молока. В середньому одна корова дає 25 л екстра та вищого ґатунку молока на день та 9 тис. кг на рік. «І це без біодобавок», – уточнив гендиректор.

«Ми вклали чимало коштів у модернізацію виробництва, але нині маємо плюс 3 тис. тонн молока на корову. А їх 2 тис. – це 60 млн грн прибутку. Тому наші сучасні доїльні зали окупляться через п’ять років», – наголосив Валерій Капленко.