Тваринництво

Власники свиней не поспішають ідентифікувати тварин

Власники свиней не поспішають ідентифікувати тварин

Власники свиней ‒ фізичні та юридичні особи ‒ не поспішають ідентифікувати їх. А саме з цього починається процес відстеження походження продукції свинарства.

На цьому наголосив голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.

«В європейських країнах розроблені механізми простежуваності за обігом сільськогосподарських тварин і продукції тваринного походження. В Україні також є сучасна система ідентифікації тварин ‒ Єдиний державний реєстр тварин. У свинарстві ця система неповністю працює, ‒ зазначив він. ‒ Ми виявляємо господарства, де утримується 12-13 тис. свиней, і тварини не ідентифіковані».

За словами Сергія Ткачука, кожне господарство, яке вирощує свиней, чи переробне підприємство повинні надавати звітність про рух поголів’я тварин.

«На квітень таку звітність Держпродспоживслужбі надавало 16% підприємств, зараз ‒ 29%, ‒ уточнив він. ‒ За цим напрямом триває робота за допомогою цифровізації. Якщо підприємство не надає такий звіт у системі, Держпродспоживслужба не може оформити ветеринарні документи для подальшої реалізації продукції свинини».

Із 3541 підприємств, які займаються вирощуванням свиней, 1100 подали звітність про переміщення тварин, із них лише 32 ‒ в електронному вигляді, додав очільник Держпродспоживслужби.

Ідентифікація та реєстрація свиней запроваджена й для запобігання поширенню збудників хвороб і планування ветеринарно-санітарних заходів.